ایمیل :   رمز عبور :        فراموشی رمز؟  
آخرین اخبار
۞ :: چرا دست از سر شعر برنمی‌داری مرگ؟
۞ :: میرشکاک:مرتضی حنیفی در میان هم‌سالان خود همانندی نداشت
۞ :: اختصاصی : گروه بین‌المللی هندیران: گفتگوی مجازی با دکتر اکبر ایرانی
۞ :: شب شعر «ملكوت هشتم» ۲۲ تیر برگزار می‌شود
۞ :: اختصاصی : غزلی از نندر لال گویا شاعر سیک هندی
۞ :: اختصاصی : برگزاری اولین نشست ماهانه «شاعران پارسی زبان»
۞ :: اختصاصی : غزلی از شاه منصور شاه میرزا شاعر تاجیکستانی
۞ :: اختصاصی : دو غزل از مرحوم مهتاب بازوند
۞ :: اختصاصی : شب شاعر ویژه «محمدحسین انصاری نژاد» در گروه بین‌المللی هندیران برگزار شد.
۞ :: شب شاعر ویژه «محمدحسین انصاری نژاد» با حضور شاعران و استادان زبان فارسی ایران، هند، پاکستان، افغانستان و تاجیکستان
۞ :: مهتاب بازوند به دیدار حق شتافت
۞ :: نویسندگان ادبیات کودک ایران و افغانستان گردهم آمدند
۞ :: «مرتضی شهید حنیفی» شاعر دفاع مقدس درگذشت
۞ :: اختصاصی : بزرگداشت صائب تبریزی در هفتاد و سومین جلسه انجمن ادبی بیدل دهلوی
۞ :: برگزیدگان هفدهمین جایزه «قلم زرین»
۞ :: اختصاصی : دو غزل تازه از بلرام شکلا شاعر هندوی هندوستان
۞ :: نامزد‌های شعر بزرگسال جایزه قلم زرین معرفی شدند
۞ :: مستشارنظامی در گفتگو با آنا:
۞ :: «علیرضا قزوه« به هند برگشت/ آغاز دور جدید فعالیت‌های ادبی
۞ :: ششمین کنگره «واژه‌های تشنه» ویژه آثار ادبی عاشورایی افغانستان فراخوان داد

Share

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، ‎«چمدانت چه قدر جا دارد» جدیدترین مجموعه شعر شاعر معاصر نغمه مستشار نظامی است که به تازگی توسط انتشارات شهرستان ادب منتشر شده است.

‎این مجموعه را می‌توان مکمل مجموعه‌های قبلی این شاعر در زمینه اشعار زنانه عاشقانه ایرانی دانست، از میان ۱۲مجموعه شعر مستشارنظامی سه مجموعه شعر قطره، همه تو و هزار و چهارصد و بیست سال پس از تو ، به طور ویژه شامل اشعار آیینی این بانوی شاعر هستند،کتاب «در اوج غربت نارنج» گزیده اشعار شامل عاشقانه‌ها ،اشعار اجتماعی و اشعار آیینی ست و کتاب‌های دیگر این شاعر شامل عاشقانه‌های مادرانه،همسرانه و دخترانه‌ای است که در مجموعه‌های اخیر وی سبک و نگاه خاص خود را داشته است، کتاب‌های «سخت است قلم باشی» و «دلتنگ نباشی»، «ارغوان» و حالا «کتاب چمدانت چه قدر جا دارد» نگاه روشن شاعر به زندگی، عشق به خداوند و عالم هستی، عشق به وطن، خانواده و دغدغه شاعر درباره کلام و واژه و ادبیات را به خوبی نمایان می‌سازد.

«‎چمدانت چه قدر جا دارد» با عاشقانه‌هایی برای خالق هستی آغاز می‌شود، تحمیدیه، شیوه‌ای که همیشه مورد توجه ادیبان و شاعران پارسی سرا بوده است و متاسفانه در کتاب‌های جدید کم رنگ شده است و شاعر با تاسی به این شیوه ی ارزشمند گذشتگان چند کتاب اخیرش را اینگونه آغاز کرده است.

‎عاشقانه‌های همسرانه، شعرهایی تقدیم به مادر، اشعاری اجتماعی و اشعاری در سپاس از زندگی و جهان هستی با رویکرد نگاه مثبت به دنیا در هنر و ادبیات در ادامه کتاب نظر مخاطب را به خود جلب می‌کند.

‎شعر ”ای زندگی سپاس» در سال ۹۶ توسط ارکستر سمفونی بزرگ کیش به رهبری سهیل زمانیان و با صدای حمید حامی اجرا شد که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

‎مستشار نظامی در ادامه رویکرد ارزش مدار خود نسبت به واژه، قلم و کلمه در این کتاب به طور خاص به رسالت شاعر که در مرحله نخست داشتن نگاه شاعرانه و عاشقانه به جهان هستی است می‌پردازد و در دو شعر از این کتاب نام و یاد دو شاعر ارزشمدار درگذشته معاصر را گرامی می‌دارد، شعری که تقدیم به دکتر طاهره صفارزاده شاعر و مترجم قرآن کریم شده است و شعر دیگری تقدیم به استاد خلیل عمرانی متخلص به پژمان دیری که در زمان حیات پربار خود علاوه بر اشعار ماندگار نسلی از شاعران متعهد و توانمند معاصر را به ادبیات معاصر تقدیم کرد.

‎در این کتاب علاوه بر شعرهای همسرانه و عاشقانه شعرهایی تقدیم به دختران و زنان ایرانی آمده است شعرهایی که ارزش بانوان ایرانی را می‌ستاید و خطاب به دختران ایرانی می‌گوید: « به خودت افتخار کن دختر»

‎جشن امضای اینترنتی این کتاب از ۲۰ تا ۲۳ خرداد ماه در سایت ادب بوک در حال برگزاری است و مخاطبان و علاقه‌مندان به شعر و ادبیات می‌توانند این کتاب را با امضای شاعر از این طریق به یادگار داشته باشند.

تاریخ ارسال خبر :   1398/3/22 در ساعت : 18:28:49       تعداد مشاهده این خبر : 86


بازدید امروز : 3,321 | بازدید دیروز : 56,511 | بازدید کل : 110,658,554
کلیه حقوق این سایت محفوظ است ، طراح و برنامه نویس : علیرضارضایی