ایمیل :   رمز عبور :        فراموشی رمز؟  
آخرین اخبار
۞ :: چرا دست از سر شعر برنمی‌داری مرگ؟
۞ :: میرشکاک:مرتضی حنیفی در میان هم‌سالان خود همانندی نداشت
۞ :: اختصاصی : گروه بین‌المللی هندیران: گفتگوی مجازی با دکتر اکبر ایرانی
۞ :: شب شعر «ملكوت هشتم» ۲۲ تیر برگزار می‌شود
۞ :: اختصاصی : غزلی از نندر لال گویا شاعر سیک هندی
۞ :: اختصاصی : برگزاری اولین نشست ماهانه «شاعران پارسی زبان»
۞ :: اختصاصی : غزلی از شاه منصور شاه میرزا شاعر تاجیکستانی
۞ :: اختصاصی : دو غزل از مرحوم مهتاب بازوند
۞ :: اختصاصی : شب شاعر ویژه «محمدحسین انصاری نژاد» در گروه بین‌المللی هندیران برگزار شد.
۞ :: شب شاعر ویژه «محمدحسین انصاری نژاد» با حضور شاعران و استادان زبان فارسی ایران، هند، پاکستان، افغانستان و تاجیکستان
۞ :: مهتاب بازوند به دیدار حق شتافت
۞ :: نویسندگان ادبیات کودک ایران و افغانستان گردهم آمدند
۞ :: «مرتضی شهید حنیفی» شاعر دفاع مقدس درگذشت
۞ :: اختصاصی : بزرگداشت صائب تبریزی در هفتاد و سومین جلسه انجمن ادبی بیدل دهلوی
۞ :: برگزیدگان هفدهمین جایزه «قلم زرین»
۞ :: اختصاصی : دو غزل تازه از بلرام شکلا شاعر هندوی هندوستان
۞ :: نامزد‌های شعر بزرگسال جایزه قلم زرین معرفی شدند
۞ :: مستشارنظامی در گفتگو با آنا:
۞ :: «علیرضا قزوه« به هند برگشت/ آغاز دور جدید فعالیت‌های ادبی
۞ :: ششمین کنگره «واژه‌های تشنه» ویژه آثار ادبی عاشورایی افغانستان فراخوان داد

Share

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، رضا اسماعیلی دبیر جشنواره داخلی فلسطین بابیان اینکه فلسطین، قبله اول مسلمین جهان و نماد وحدت، عزت و مقاومت اسلامی است، اظهار داشت: آرمان آزادسازی قدس نیز آرمانی اسلامی، انسانی و جهانی است. از همین رو رسالت امروز ما و همه آزادی خواهان جهان هم صدایی و هم نوایی با ملت مظلوم فلسطین در راه آزادسازی قدس شریف است. همصدایی و همسنگری با ملت راست قامتی که با قدرت ایمان، هفتاد سال در برابر رژیم نژادپرست و متجاوز صهیونیستی مقاومت کرده‌اند.

وی گفت: تاسیس«جشنواره داخلی فلسطین» که یک جشنواره مردمی و غیردولتی و از زیرشاخه‌های جایزه جهانی فلسطین است، راهکاری فرهنگی برای تحقق این مهم است. هدف غایی و نهایی از برگزاری این جشنواره شناسایی و معرفی برترین و جدیدترین‌ آثار ادبی منتشرشده شاعران و نویسندگان ایرانی با موضوع فلسطین، مقاومت و آزادی قدس شریف است.

دبیر جشنواره داخلی فلسطین به همکاری نهادها در برگزاری این جشنواره اشاره و تصریح کرد: جشنواره داخلی فلسطین به همت انجمن قلم ایران و با مشارکت مجمع ناشران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه در این جشنواره آثاری که در سال‌های قبل با موضوع فلسطین منتشر شده هم مورد بررسی و داوری قرار می‌گیرند، گفت: خیر؛ چون هدف این جشنواره تشویق شاعران و نویسندگان به تولید آثار جدید با موضوع فلسطین است، در جشنواره داخلی فلسطین برترین آثار تولید شده با موضوع فلسطین، مقاومت و آرمان آزادی سازی قدس شریف که پیش از این چاپ و منتشر نشده اند، بررسی و انتخاب خواهند شد. بر این مبنا، بدیهی است آثار تکراری خودبه خود از گردونه داوری حذف خواهند شد.

وی این جشنواره را منحصر به شعر و داستان ندانست و اظهار داشت: این جشنواره منحصر به شعر و داستان نیست و بخش‌های دیگری هم دارد، از جمله رمان و نثر ادبی. ضمن این که بخش شعر و داستان نیز به دو شاخه بزرگسال و کودک و نوجوان تقسیم شده است.

دبیر جشنواره داخلی فلسطین به عدم محدودیت در قالب‌های شعر اشاره کرد و افزود: هیچ محدودیتی وجود ندارد. شاعران می‌توانند آثار خود را در تمام قالب‌های ادبی (سنتی، نیمایی و سپید) به جشنواره ارسال کنند. تنها شرطی که پایبندی به آن ضروری است، غیر تکراری و جدید بودن آثار است. هم چنان که اشاره شد، آثار تکراری – چه در کتاب چاپ شده باشند یا مطبوعات - مورد داوری قرار نخواهند گرفت. نثرهای ادبی هم در این بخش مورد داوری قرار خواهند گرفت. در مورد بخش داستان نیز محدودیت خاصی جز غیرتکراری بودن وجود ندارد. بخش داستان شامل داستان کودک و بزرگسال، داستان کوتاه (داستانک) و رمان می شود.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: طبق فراخوان منتشر شده، آخرین تاریخ ارسال آثار پایان شهریور ماه سال جاری است. ولی در صورت ضرورت و بر اساس تصمیم شورای سیاست گذاری جشنواره این تاریخ قابل تمدید خواهد بود. ولی تضمینی برای تمدید مهلت ارسال آثار وجود ندارد. بر این اساس، بهتر است علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره آثار خود را حداکثر تا پایان شهریور ماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند فراخوان جشنواره را که در اکثر خبرگزاری ها منتشر شده است مطالعه کنند و یا با دبیرخانه جشنواره که در انجمن قلم ایران مستقر است با شماره تلفن‌های 88048915 – 88059319 تماس بگیرند.

تاریخ ارسال خبر :   1398/3/28 در ساعت : 12:5:29       تعداد مشاهده این خبر : 78


بازدید امروز : 3,120 | بازدید دیروز : 56,511 | بازدید کل : 110,658,353
کلیه حقوق این سایت محفوظ است ، طراح و برنامه نویس : علیرضارضایی