ایمیل :   رمز عبور :        فراموشی رمز؟  

مشخصات شاعر

نام شاعر :  م. روحانی (نجوا کاشانی)
وب سایت شخصی
شغل : بانکدار
تحصیلات:  بانکداری
تاریخ عضویت در سایت :   1390/3/4 در ساعت : 12:47:25

کد حمایت از من برای وبلاگ شما

بر بال خیال
شعر های جدی و طنز
زندگی نامه شاعر

به نام آن که جان بخشید ما را
 
 دکتر محمد رو حانی برزکی متخلص به نجوا کاشانی  ، بانکدار و شاعر معاصر  ، در  اولین روز از سال 1327 هجری شمسی در خانواده ای روحانی و اهل فضل دیده به جهان گشود و به عنوان هدیه ی نوروزی مورد استقبال قرار گرفت .
 
علاقه و آشنایی  پدر و مادر به شعر و شاعری ، طبع لطیف و ذوق سلیمی که از نیاکان  به ارث  برده بود و نیز شور و شیدایی سرشار ،  او را از اوان کودکی به سمت و سوی  نقاشی  ، خط   و شعر و شاعری   سوق داد  به طوری که از همان اوایل دوره ی ابتدایی ،  طبع خود را در این سه هنر آزمود  و سرودن شعر را با جدیت بیشتر آغاز کرد .  وی در طی  سالهای متمادی ، طبع خود را در انواع شعر سنتی  و  قالب های نو اعم از جدی و طنز آزموده  ،  ولی بیشتر به رباعی ، دوبیتی  ، قطعه  وغزل پرداخته  ،  غزل های بسیاری را آماده ی چاپ دارد .  از ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت است و اشعار بسیاری  در وصف آنان سروده  .
 
تحصیلاتش را تا دیپلم درکاشان ، سپس در تهران گذراند وبرای کار و ادامه ی تحصیل به خارج از کشور سفرکرد  .   وی از مدیران بانک ملی ایران است که طی سی سال خدمت شرافتمندانه ،از سوی بانک ، ماموریت های متعددی را در داخل و خارج کشور به عهده داشته  و در ضمن کار در بانک  موفق به دریافت مدرک دکترا در بانکداری و مدیریت بازرگانی گردیده است  .  در حال حاضر در  امارات متحده ی عربی  ، مدیریت یک شرکت تجاری را به عهده دارد  و به تناسب تجربه و تحصیلات  به عنوان مشاور امور مالی و بانکی با  شرکت های متعددی همکاری می کند .
.
فعالیت او در زمینه ی شعر از دوران نوجوانی آغاز گردیده که همچنان ادامه دارد . وی در تأسیس انجمن های ادبی کاشان حضور و نقش فعال داشته و به شعر خوانی در مجامع اهتمام ورزیده .   در امارات متحده عربی در شهر دبی نیز انجن ادبی حافظ را تأسیس نموده و سالیان متمادی مسؤلیت آن را عهده دار بوده و در جلسات هفتگی آن که در باشگاه ایرانیان دبی برگزار می شود شرکت و حضور فعال داشته است.  در بداهه سرایی از استعداد و  توان ویژه ای برخوردار است و هرگاه به سایت ها و یا وبلاگ های شعر و ادب  سر می زند آثاری از بداهه سرایی های خود را به سایت هایی که فرصت بازدید از آن ها را  داشته تقدیم میدارد .
 
کتاب های  « درکوچه باغهای گلستانه »  ،  « خواب صبح»   ،   « خورشید جمال » ،  « آفتاب ولایت » ، « به گل سفر کن » ، « مادر ای هستی من » ، « هنگامه ی سرخ »    و«نیایش مولا  » که دعای کمیل را به شعر پارسی برگردانده  ،  اثرطبع این شاعر ، مجموعه شعر هایی است که  از سال 1380  تا کنون به چاپ رسیده و  ینا به گفته ی خودش  به زودی شاهد نشر آثار دیگری از این شاعر معاصر خواهیم بود. .
وی در حال حاضر در دبی -  امارات متحده ی عربی  ساکن است و  به تناسب تجربه و تحصیلاتش به عنوان مشاور امور مالی ، بانکی و بازرگانی با  شرکت های متعددی  همکاری می کند
و اینک یک رباعی  و یک دبیتی از آثار ایشان
 
 ای کاش که جنگ را نمی فهمیدیم       مـعـنـای تفـنگ را نمی فهمیـدیـم

ما شیشه دلان سرزمین گل سرخ       ای کاش که سنگ را نمی فهمیدیم
 

...........................................................................
 
شعرم لطیف نیست ، اگر هست پس چرا         در چشم دوست پنجره ای وا نکرده ام
یا دیده ی تو با دل من سازگار نیست             یا من تو را در آینه پیدا نکرده ام

آدرس وبلاگ ها:

گلستان شعر و ادب
http://www.golestanesheroadab.persiablog.ir

بوستان طنز
http://www.boostanetanz.blogfa.ir

آدرس صفحه فیس بوک
https://www.facebook.com/181353498559722

اینستاگرام
https://instagram.com/mohammad_rohani1

بازدید امروز : 507 | بازدید دیروز : 27,568 | بازدید کل : 123,161,206
logo-samandehi