ایمیل :   رمز عبور :        فراموشی رمز؟  
آخرین اخبار
۞ :: علیرضا قزوه: برای اولین بار شعر فجر را به خانه‌ها آوردیم
۞ :: 2 کار وزارت ارشاد برای شعر در سال 1401
۞ :: مثنوی غلامرضا کافی برای جنایت کرمان
۞ :: میهمان رقیه‌ای امشب با همین گوشواره قلبی
۞ :: شعرهایی برای غم کرمان
۞ :: فراخوان سومین دوره جایزه ادبی مادرانه
۞ :: تازه‌ترین غزل افشین علا با مطلع «دیدی چگونه صبر خداوند لبریز شد ز حیله‌ این قوم؟»
۞ :: غزل محمدمهدی سیار برای طوفان الاقصی
۞ :: علیرضا قزوه جدیدترین شعر خود را برای طوفان الاقصی سرود
۞ :: «فردای بعد از تو» تازه‌ترین مجموعه غزل دکتر اکرامی فر
۞ :: رونمایی از کتاب «صفر مرزی»
۞ :: رونمایی از کتاب شعر «بی گمان» با حضور فرمانده نیروی قدس سپاه
۞ :: اولین دوره جشنواره بین‌المللی شعر«آفتاب نهان» فراخوان داد
۞ :: عباس براتی‌پور درگذشت
۞ :: اشعاری در در سوگ شهادت امام علی(ع)
۞ :: شلوغ‌ترین دیدار شاعران و رهبری / ماجرای اتاق سیگار
۞ :: رهبر انقلاب در دیدار شاعران: غربی‌ها از زن ایرانی کینه دارند و به دروغ خود را طرفدار حقوق زن معرفی می‌کنند
۞ :: روایت 3 شاعر از دیدار شاعران با رهبر انقلاب
۞ :: مقام معظم رهبری: ویژگی ممتاز شعر فارسی تولید سرمایه‌های معرفتی و معنوی است
۞ :: محمدکاظم کاظمی از خاطره یک عکس با سیدحسن حسینی می‌گوید

Share

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فراخوان بیست و چهارمین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس(ویژه استان تهران) منتشر و محورهای این دوره جشنواره اعلام شد. محمدمهدى عبداللهى، دبیر اجرایى این دوره کنگره، در همین رابطه به تسنیم گفت: به همت معاونت فرهنگى هنرى موزه ملى انقلاب اسلامى و دفاع مقدس، فراخوان بیست و چهارمین کنگره شعر دفاع مقدس منتشر شد. از این رو شاعران ساکن استان تهران مى‌توانند تا 31 شهریورماه 1401 آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی با اشاره به گروه‌های شرکت‌کننده هم تصریح کرد: بزرگسالان و نوجوانان می‌توانند در بیست و سومین کنگره شعر دفاع مقدس تهران شرکت کنند.

عضو شوراى عالى شعر بسیج هنرمندان کشور با اشاره به شرایط عمومی آثار تولیدی و اینکه اشعار ارسالی قبلاً در کتاب مستقل یا مشترک یا نشریه‌ای منتشر نشده باشد، تأکید کرد: با توجه به ثبت اشعار در دبیرخانه مرکزی، شعرا فقط می‌توانند در یک استان شرکت کنند و در صورت شرکت در استان‌های مختلف، از داوری کنار گذاشته می‌شوند.

به گفته دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنگره شعر دفاع مقدس تهران، اشعار باید به صورت تایپی در قالب فایل word ارسال شود. محدودیتی از نظر تعداد برای ارسال اشعار وجود ندارد. شاعران مى توانند اشعارشان را به شماره واتس اپ 09356266472 یا به نشانی سایت www.IRANRHDM.IR ارسال کنند. آدرس دبیرخانه مرکزى کنگره نیز به نشانی میدان ونک بزرگراه شهید حقانى، خیابان سرو، موزه ملى انقلاب اسلامى و دفاع مقدس، ساختمان شهدا، معاونت فرهنگى هنرى باغ موزه انقلاب اسلامى و دفاع مقدس و تلفن دبیرخانه مرکزى نیز 021-88657026 است. 

عبدالهى اضافه کرد: اشعار در هفت بخش عمومى شعر دفاع مقدس ( آزادگان، مادران شهدا، جانبازان شیمیایى و...)، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین الملل اسلامى (کشورهاى محور مقاومت)، شعر دفاع مقدس با بهره گیرى از مضامین عاشورایى،شعر دفاع مقدس و نقش آن در جهاد تبیین، شعر دفاع مقدس و جنگ نرم، شعر دفاع مقدس و کودک و نوجوان، شعر دفاع مقدس و نقش زنان، به‏ طور جداگانه داوری و جوایز اهدا خواهد شد.
وی در پایان اضافه کرد: اشعار برتر هر هفت بخش ویرایش شده و در مجموعه‌‏اى چاپ خواهد شد. زمان اعلام نتایج و برگزاری مراسم اختتامیه متعاقباً اعلام خواهد شد.
 

تاریخ ارسال خبر :   1401/5/8 در ساعت : 15:57:5       تعداد مشاهده این خبر : 282
ابراهیم حاج محمدی   1401/5/18 در ساعت : 5:30:42
درود // آیا نتایج همانگونه که نتایج فراخوان نماز اعلام گردید اعلام خواهد شد؟ در فراخوان نماز حتی تاریخ برای اعلام نتایج اعلام شده بود مع الاسف هیچ نتیجه ای اعلام نگردید . در این فراخوان که اعلام شده نتایج متعاقبا اعلام می شود!!! خدا بخیر بگذراند!!!

بازدید امروز : 16,763 | بازدید دیروز : 32,343 | بازدید کل : 155,498,067
logo-samandehi