ایمیل :   رمز عبور :        فراموشی رمز؟  

Share

 

حسنا محمدزاده شاعر جوان در گفت‌گو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از انتشار جدیدترین کتابش داد و گفت: کتاب «خورشیدهای توأمان» دومین مجموعه اشعار آیینی‌ام است که اشعار این مجموعه سروده سال‌های 89 و 90 است و توسط انتشارات آرام دل منتشر می‌شود.

وی در مورد اشعار این مجموعه گفت: این مجموعه شامل دو فصل و دربرگیرنده هفتاد غزل و پنجاه رباعی است که اشعار آغازین کتاب غزل‌هایی با مضامین توحیدی و مناجات دارد و بقیه اشعار به ترتیب به چهارده معصوم و فرزندان عزیزشان تقدیم شده است که نهایتا به غزل‌های انتظار ختم می‌شود.

این شاعر اظهار داشت: همچنین در زمینه محتوای اشعار سعی شده در کنار مدح و مرثیه به موارد حس برانگیز و قابل تأمل زندگی آن بزرگواران و خصوصیات اخلاقی‌شان اشاره شود. به گونه‌ای که بتوان در آیینه شعر، تصاویری هر چند مختصر از لحظات فراموش نشدنی تاریخ را به نظاره نشست.

وی در مورد انگیزه نام‌گذاری کتاب گفت: منظور از خورشیدهای توأمان چهارده خورشید همیشه تابان آسمان ولایت است و این کتاب به پیشگاه والای امام عصر (عج) تقدیم شده است، به او که کوچه‌ها در انتظار قدومش لحظه‌شماری می‌کنند و با نسیم نفس‌هایش حسن یوسف‌ها جانی دوباره می‌گیرند.

محمدزاده اظهار داشت: این کتاب با مجموعه هنوز قلب قلم درد می‌کند ... برگرد ! هیچ شعر مشترکی ندارد.

اولین مجموعه اشعار آیینی حسنا محمدزاده بهار 89 توسط انتشارات آرام دل عرضه و به عنوان مجموعه برگزیده سیزدهمین دوره جایزه کتاب فصل انتخاب شد.

تاریخ ارسال خبر :   1390/12/2 در ساعت : 3:9:1       تعداد مشاهده این خبر : 1856

بازدید امروز : 10,157 | بازدید دیروز : 22,610 | بازدید کل : 130,421,577
logo-samandehi